sobota, 30 majaNowości są istotne
Shadow

Czy sałatka grecka jest dietetyczna?

W trakcie odchudzania, a także w ramach zdrowego stylu życia wiele osób zwraca uwagę na kalorie, a także na zawartość tłuszczów, cukrów i węglowodanów w swoim posiłku. Większość z nas zaczyna spożywać wiele warzyw i owoców. Oprócz dużej ilości witamin, są one zdrowym i bardzo ważnym produktem w codziennym jadłospisie człowieka. Zdrowy styl życia pozwala zapewnić optymalne zdrowie, a także minimalizować ryzyko zachorowania na choroby określane mianem cywilizacyjnych.

Wpływ na nasz organizm ma przede wszystkim: dieta, aktywność fizyczna oraz długość snu.

Zdrowy styl życia

Jednym z najważniejszych elementów takiego trybu życia jest prawidłowo zbilansowana dieta, dostarczająca odpowiednią ilość składników odżywczych, błonnika, witamin i soli mineralnych. Podczas zakupów dietetycznych produktów warto zainteresować się serkiem wiejskim, chudym twarogiem, świeżymi warzywami, cytrusami, brązowym ryżem, szpinakiem, oliwą z oliwek, olejem kokosowym, wędzonym łososiem, filetem z kurczaka czy indyka. Ciekawą propozycją jest przygotowywanie sałatek zarówno owocowych jak i warzywnych.

Przepis na grecką sałatkę fit

Odpowiednio dobrane składniki sprawiają, że sałatka grecka będzie zdrową i dietetyczną przekąską. Powszechnie uważa się, że jest ona niskokaloryczna, dzięki czemu jest to świetny pomysł na składnik diety dla sportowca oraz osoby dbającej o linię. Grecka sałatka składa się oczywiście z sałaty, pomidorów, ogórka, sera feta o obniżonej zawartości tłuszczu, oliwek, czerwonej cebuli oraz papryki. Wiadomo, że każdy z nas może modyfikować podstawowy przepis i użyć nieco innych składników.

Odpowiednio przygotowana sałatka grecka dostarczy nam wielu cennych witamin i minerałów.